Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Yesil Kart tarihe karisiyor

Saglik Bakani Prof. Dr. Recep Akdag, Saglikta Köklü Dönüsüm projesiyle, saglik sistemini yeniden yapilandiracaklarini bildirdi. Bakanligin yeni yapilandirma projesinde Yesil Kart'ta bulunuyor..

Vardiyali sistem de kalkiyor

Buna göre, DYP lideri Tansu Çiller'in Basbakanligi döneminde devreye sokulan Yesil Kart projesi kaldirilacak, yerine Genel Saklik Sigortasi projesi getirilecek.. Ikinci hamle ise vardiyali sistemin kaldirilmasi..


Hürriyet Gazetesi'ne açiklamalarda bulunan Akdag, yeni sistemle birlikte gelismis Avrupa ülkelerinde oldugu gibi herkesin bir aile hekimi olacagini bildirdi. Akdag, aile hekiminin, hastasini izleyip dosyasini tutacagini belirterek, ‘‘Rahatsizligina göre dogru adrese yönlendirecek. En kisa zamanda, en az maliyetle tedavi saglanacak’’ dedi. Akdag, bakanligi döneminde gerçeklestirecegi hedefleri söyle aktardi:

ZORLA GÜZELLIK OLMAZ

Yillarca gönüllü olarak Dogu'da çalistim. Dogu ve Güneydogu'nun ‘sürgün yeri’ olarak görülmesi, orada yasayan insanimizi rencide ediyor. Zorla güzellik olmaz. O halde, kisiyi istemedigi yere gönderip, kaliteli hizmet beklemek olmaz. Bu yüzden ‘zorunlu hizmet’ uygulamasi kaldirilacak. Mahrumiyet bölgelerine özgü kadro açarak veya buralarda görev yapanlara daha çok

Yesil kart, vardiya sistemi gibi, dünyada baska örnegi olmayan uygulamalar kaldirilacak. Amerika'yi yeniden kesfetmeye gerek yok. Dünyada saglikli isleyen sistemin örnekleri var.

INSANLIK DISI UYGULAMA

Hastanelerde hasta ve cenaze rehin alma olaylari insanlik disi bir uygulama. Bu yüzden ben ilk genelgeyi bu konuda yayimladim ve kesin talimat verdim. Bu, borcunu ödeyemeyen birini hapsedip, sonra da ailesine gidip, ‘borcunu öderseniz birakiriz’’ demek gibi ‘mafyavari’ bir yöntem. Insanlik disi. Böyle sey olmaz

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası