Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Meme kanserinde kadinlar sansli

Kadinlarin korkulu rüyasi olan meme kanserinin erkekler için daha büyük bir tehlike teskil ettigi bildirildi. Bursa Meme Hastaliklari ve Onkoloji Dernegi Baskani Op. Dr. Ceyhun Irgil, kanser tümörünün kadinlarda meme dokusu içinde henüz fazla büyümeden yakalanabildigini söyledi.

Erkeklerin kadinlar kadar sansli olmadigini ifade eden Irgil, "Erkeklerde meme dokusu gelismedigi için kanser tümörü kisa zamanda diger organlara siçriyor" dedi.

Meme kanserinin bir anlamda gamsizlik hastaligi oldugunu belirten Ceyhun Irgil, özellikle Anadolu'da kadinlarin tümör yaralarini çesitli merhemlerle iyilestirmeye kalkistiklarini, bu yüzden de tedavide çok geç kalindigini anlatti. Büyüksehir Belediyesi Sehir Kütüphanesi'nde kadinlara konferans veren Irgil, meme kanserinin son yillarda en fazla rastlanan kanser türleri arasina girdigine dikkat çekti. 40 yasindan sonra kadinlarin her yil mammografi çektirmeleri gerektigini söyleyen Irgil, meme kanseri riskinin azaltilmasi içinse su tavsiyelerde bulundu:

"Her ay düzenli olarak yaptirdiginiz muayeneler ile memelerinizin normal görünümlerini ve yapilarini ögreniniz. Böylece ileride olusabilecek herhangi bir degisikligi erken dönemde fark edebilirsiniz. Meme kanseri belirtilerini ögreniniz. Ideal kilonuzu koruyunuz ve sismanlamaktan kaçininiz. Sismanlik ayrica kalp hastaligi, hipertansiyon ve seker gibi hastaliklara yakalanma riskini de artirir. Beslenmede hayvani ve nebati yaglarin miktarini azaltiniz. Daha çok posa birakan lifli gidalar, sebze ve meyve yiyiniz. A ve C vitamini bakimindan zengin besinleri tercih ediniz. Sigara içmeyiniz, içki almayiniz".

Kaynak: IHA

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası