Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Cami açmak çocuklarinizi sigaradan korumuyor

Ingiltere’deki Royal Brompton Hastanesi’nden bilim adamlari tarafindan yapilan arastirmalar, sigaranin zararlarina bir kez daha dikkat çekerken, pasif içiciligin çocuklari tahmin edilenden fazla ve kötü etkiledigine isaret ediyor.

Bilim adamlari, evde sigara içerken cami açan anne babalarin aldiklari bu önlemin yeterli oldugunu düsünürken hata ettiklerini belirttiler ve “evde cami açarak içtiginiz bir sigaranin zararli etkileri en az 2 saat etkili oluyor” dedi.

Pasif içiciligin zararlari konusunda yeni bir kampanya baslatmayi planladiklarini belirten Royal Brompton Hastanesi uzmanlari, pasif içiciligin alindigi sanilan önlemlere ragmen tehlike yarattigini ve çocuklarda basta astim olmak üzere nedensiz besik ölümleri ve gögüs enfeksiyonlarina yol açabildigini anlatacaklarini bildirdiler. Bilim adamlari, bu nedenle en iyi yolun evde kesin sigara yasagi uygulanmasi oldugunun altini çizdiler.

Pediatrik solunum yollari hastaliklari bölümünden Dr. Liz Edwards, çocuklarin pasif içicilikten yetiskinlere oranla çok daha fazla zarar gördüklerini belirterek, “çünkü onlarin cigerleri çok daha küçük ve gelisimini tamamlayamamis durumda” dedi.

Dr. Edward, sigaranin, içinde 4 binden fazla kimyasal madde ve arsenik ile ammonianin da aralarinda bulundugu zehir içerdigine dikkat çekti.

Bu arada, sigara karsiti kampanya “Smoke-Free London”in sözcüsü Judith Watt, sadece Londra’da her yil 650 çocukta astim vakasinin ortaya çiktigini, her gün 5 yas alti 5 çocugun daha astim teshisiyle hastanelere geldigini kaydetti.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası