Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Tartismanin boyutlari da önemli!

Anne-baba arasindaki tartismalarin, küfür, vurma-kirma ve dövüsme sekline dönüsmesi, çocugun dengesini bozabiliyor. Uzmanlar, anne-baba arasindaki bazi tartismalarin çocuga zarari bulunmadigini, ancak tartismalarin boyutlarinin önemli olduguna dikkat çekiyor.

Uzmanlar, insanlarin, anlasmazliklarini tartisarak çözümlemelerinin 'çok dogal' oldugunu, fakat tartismalarin, çocuga pek yarar saglamayacagi gibi kizginlik, öfke türü duygularini bastirmasi, kontrol etmesi gerektigi zamanlarda kötü örnek teskil edeceginin unutulmamasi gerektigini belirtiyor. Çocugun, kendini koruyan, bakimini saglayan kisilerin kontrolünü kaybettigini görmesinin, güvensizlige ve endise duymasina sebep olacagini vurgulayan uzmanlar, bu tür örnekler ile karsilasan çocukta, panik, korku, bazen de kabuslara rastlanabilecegini bildiriyor.

Uzmanlara göre, anne babalar, tartismalardan öteye giden anlasmazliklar sonucu "evi ayirma boyutuna geldiklerinde", çocuklarina, problemin ciddi oldugunu belirtmeleri gerekiyor. Bozulan evlilikleri 'iyi-olumlu' gibi göstermenin de, ileride çocugun güvensiz olmasina yol açabilecegi uyarisinda bulunan uzmanlar, sunlari kaydediyor:

"Diyelim ki, esinizden belli bir süre, anlasmazliklarinizi gidermek veya düsünmek için ayri yasamaya karar verdiniz. Sadece çocugunuza, bunun, sizin ve esiniz arasinda bir anlasmazlik oldugunu, bazi kararlar almak için zamana ihtiyaciniz oldugunu, ayri yasarken bu anlasmazliklarinizi çözmeye çalisacaginizi, belki tekrar mutlu bir aile olabileceginizi söyleyin. Bu anlasmazliklarin sebebinin kendisinin olmadigini vurgulayin."

Uzmanlar, çocuklarin endiselerinin, bugüne kadar ona bakmis olan anne-babasinin ayriligi ile ona kimin bakacagi, ihtiyaçlarini kimin karsilayacagi yönünde oldugunu ifade ederek, çocugun, bosanma karari karsisinda direnecegini ve kabul etmek istemeyecegini hatirlatiyor. Uzmanlar, böyle bir durumda, su öneride bulunuyor:

"Her ikiniz de onu sevdiginizi, her ikinizin de ayri evlerde olacagi, ikiniz ile de ayri ayri da olsa birlikte olacagini açiklayin."

Kaynak: IHA

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası