Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Tartismanin boyutlari da önemli!

Anne-baba arasindaki tartismalarin, küfür, vurma-kirma ve dövüsme sekline dönüsmesi, çocugun dengesini bozabiliyor. Uzmanlar, anne-baba arasindaki bazi tartismalarin çocuga zarari bulunmadigini, ancak tartismalarin boyutlarinin önemli olduguna dikkat çekiyor.

Uzmanlar, insanlarin, anlasmazliklarini tartisarak çözümlemelerinin 'çok dogal' oldugunu, fakat tartismalarin, çocuga pek yarar saglamayacagi gibi kizginlik, öfke türü duygularini bastirmasi, kontrol etmesi gerektigi zamanlarda kötü örnek teskil edeceginin unutulmamasi gerektigini belirtiyor. Çocugun, kendini koruyan, bakimini saglayan kisilerin kontrolünü kaybettigini görmesinin, güvensizlige ve endise duymasina sebep olacagini vurgulayan uzmanlar, bu tür örnekler ile karsilasan çocukta, panik, korku, bazen de kabuslara rastlanabilecegini bildiriyor.

Uzmanlara göre, anne babalar, tartismalardan öteye giden anlasmazliklar sonucu "evi ayirma boyutuna geldiklerinde", çocuklarina, problemin ciddi oldugunu belirtmeleri gerekiyor. Bozulan evlilikleri 'iyi-olumlu' gibi göstermenin de, ileride çocugun güvensiz olmasina yol açabilecegi uyarisinda bulunan uzmanlar, sunlari kaydediyor:

"Diyelim ki, esinizden belli bir süre, anlasmazliklarinizi gidermek veya düsünmek için ayri yasamaya karar verdiniz. Sadece çocugunuza, bunun, sizin ve esiniz arasinda bir anlasmazlik oldugunu, bazi kararlar almak için zamana ihtiyaciniz oldugunu, ayri yasarken bu anlasmazliklarinizi çözmeye çalisacaginizi, belki tekrar mutlu bir aile olabileceginizi söyleyin. Bu anlasmazliklarin sebebinin kendisinin olmadigini vurgulayin."

Uzmanlar, çocuklarin endiselerinin, bugüne kadar ona bakmis olan anne-babasinin ayriligi ile ona kimin bakacagi, ihtiyaçlarini kimin karsilayacagi yönünde oldugunu ifade ederek, çocugun, bosanma karari karsisinda direnecegini ve kabul etmek istemeyecegini hatirlatiyor. Uzmanlar, böyle bir durumda, su öneride bulunuyor:

"Her ikiniz de onu sevdiginizi, her ikinizin de ayri evlerde olacagi, ikiniz ile de ayri ayri da olsa birlikte olacagini açiklayin."

Kaynak: IHA

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası