Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

Uyusturucunun Zararlari ve Insan Üzerindeki Etkileri Fiziki Etkileri


Beyin ve Merkezi Sinir sisteminde : Sigaradan itibaren bütün uyusturucularin en büyük zarari ve tahribati beyin ve merkezi sinir sistemi üzerindedir.

Bu sebeple beynin mazrufu olan akli ve iradeyi islemez hale getirir. Kisiyi dengeden, normal yasam ve davranislardan uzaklastirirlar.

Beyin ve akil sagliginin en büyük düsmani uyusturuculardir. Bagimlilarda beliren ilk olgu; akil ve sinir hastaliklari ve arizalaridir. Delilik, erken bunama, suur kaybi, uykusuzluk, felçler hezeyan (sayiklama, saçmalama, akil disi davranislar ) halüsinasyon (vehim, hayal görme, isitme vs. ) lar, zeka ve hafiza kayiplari.En kisa ifade ile: Akil hastaliklari, zihni ve ruhi karmasa ve kaoslar .

Sindirim Sisteminde: Bulanti, kusma, karin agrilari, kabizlik, ishal, mide ve bagirsak spazmlari, kanama ve yaralari, gastrit, ülser vs.

Karaciger ve Böbreklerde: Bu zehirlerin organizmadan atilmasinda en agir görev bu organlara düsmekte olup, karaciger ve böbreklerde büyük ariza ve tikanmalara, karacigerde yetersizlik, yaglanma ,sertlesme (siroz)...
Böbreklerde büyük tahribat, albümin, kan ve idrar çogalmasi, tikanmalar ,agir böbrek hastaliklari

Gözlerde: Isik ve mesafede uyumsuzluk, sasilik gece körlügü, göz bebegi büyümesi, küçülmesi, göz adele felci bilinen sonuçlar ve tezahürlerdir.

Solunum Sisteminde: nefes darligi, öksürük, bogulma hissi, bu yolla kalp sikismalari, solunum felçleri ve ölümler bilinen olaylardir.

Kan organlarinda: Kan ,insan hayatinin en önemli organi olup, uyusturuculardan büyük zararlar görür. Kansizlik ,kan zehirlenmeleri, kan hücrelerinde sekil ve miktar degisiklikleri, kanin korkulu arizasi olan pihtilasma ve kangrenler baslica arizalardir.

Zehirlenme: Uyusturucularin basta gelen olumsuzlugu zehirlenmeler ve bu yolla gelen ölümlerdir. Ilk defa olursa HAD, tekerrür ederse "Müzmin Zehirlenme" adini alir.

SOSYAL ve MADDI ETKILERI
Sosyal bir varlik olan insanin çevresi ile uyum içinde olmasi, akil ve zihin sagligi ile mümkündür.

Bu sebeple akli ve zihni hayatin en büyük düsmani olan uyusturucular, insanin uyum gücünü zaafa ve iflasa götürmekle onu aileden, toplumdan ve çevresinden kopararak, yalnizliga, bunalima ve hemen ardindan da sorumsuz, hipisel (hayvani) bir hayata mahkum eder. Bagimliyi yasayan bir ölü haline getirir. (Hip Kültür)

Bu sebeple, uyusturucularin, bagimliya, aile hayatina, dogacak çocuklara, is hayatina, aile ve ülke ekonomisine, ferdi ne toplumsal ahlaka (namus ,iffet, seref, haysiyet v.s.) verdigi zararlar ifadelere sigdirilamaz.

Intiharlarin, cinayetlerin, her türlü fuhsiyat, gasp ve anarsinin temelinde uyusturucu vardir.

Iç ve dis düsmanlarin en tahripkar silahi uyusturucu ve uyusturucu salginlarinin itici gücü olan uyusturucu kültürü (hip kültür) dür. Cemiyetleri inkiraza götüren her türlü maddi ve manevi tahribatin temeldeki sebebidir. Bunlar.

Ayrica AIDS, frengi, verem, kanser, kangren ve benzeri bir çok ölümcül hastaligin yayilmasinda da en büyük fail uyusturucular ve bagimlilaridir.
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası