Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

Uyusturucunun Zararlari ve Insan Üzerindeki Etkileri Fiziki Etkileri


Beyin ve Merkezi Sinir sisteminde : Sigaradan itibaren bütün uyusturucularin en büyük zarari ve tahribati beyin ve merkezi sinir sistemi üzerindedir.

Bu sebeple beynin mazrufu olan akli ve iradeyi islemez hale getirir. Kisiyi dengeden, normal yasam ve davranislardan uzaklastirirlar.

Beyin ve akil sagliginin en büyük düsmani uyusturuculardir. Bagimlilarda beliren ilk olgu; akil ve sinir hastaliklari ve arizalaridir. Delilik, erken bunama, suur kaybi, uykusuzluk, felçler hezeyan (sayiklama, saçmalama, akil disi davranislar ) halüsinasyon (vehim, hayal görme, isitme vs. ) lar, zeka ve hafiza kayiplari.En kisa ifade ile: Akil hastaliklari, zihni ve ruhi karmasa ve kaoslar .

Sindirim Sisteminde: Bulanti, kusma, karin agrilari, kabizlik, ishal, mide ve bagirsak spazmlari, kanama ve yaralari, gastrit, ülser vs.

Karaciger ve Böbreklerde: Bu zehirlerin organizmadan atilmasinda en agir görev bu organlara düsmekte olup, karaciger ve böbreklerde büyük ariza ve tikanmalara, karacigerde yetersizlik, yaglanma ,sertlesme (siroz)...
Böbreklerde büyük tahribat, albümin, kan ve idrar çogalmasi, tikanmalar ,agir böbrek hastaliklari

Gözlerde: Isik ve mesafede uyumsuzluk, sasilik gece körlügü, göz bebegi büyümesi, küçülmesi, göz adele felci bilinen sonuçlar ve tezahürlerdir.

Solunum Sisteminde: nefes darligi, öksürük, bogulma hissi, bu yolla kalp sikismalari, solunum felçleri ve ölümler bilinen olaylardir.

Kan organlarinda: Kan ,insan hayatinin en önemli organi olup, uyusturuculardan büyük zararlar görür. Kansizlik ,kan zehirlenmeleri, kan hücrelerinde sekil ve miktar degisiklikleri, kanin korkulu arizasi olan pihtilasma ve kangrenler baslica arizalardir.

Zehirlenme: Uyusturucularin basta gelen olumsuzlugu zehirlenmeler ve bu yolla gelen ölümlerdir. Ilk defa olursa HAD, tekerrür ederse "Müzmin Zehirlenme" adini alir.

SOSYAL ve MADDI ETKILERI
Sosyal bir varlik olan insanin çevresi ile uyum içinde olmasi, akil ve zihin sagligi ile mümkündür.

Bu sebeple akli ve zihni hayatin en büyük düsmani olan uyusturucular, insanin uyum gücünü zaafa ve iflasa götürmekle onu aileden, toplumdan ve çevresinden kopararak, yalnizliga, bunalima ve hemen ardindan da sorumsuz, hipisel (hayvani) bir hayata mahkum eder. Bagimliyi yasayan bir ölü haline getirir. (Hip Kültür)

Bu sebeple, uyusturucularin, bagimliya, aile hayatina, dogacak çocuklara, is hayatina, aile ve ülke ekonomisine, ferdi ne toplumsal ahlaka (namus ,iffet, seref, haysiyet v.s.) verdigi zararlar ifadelere sigdirilamaz.

Intiharlarin, cinayetlerin, her türlü fuhsiyat, gasp ve anarsinin temelinde uyusturucu vardir.

Iç ve dis düsmanlarin en tahripkar silahi uyusturucu ve uyusturucu salginlarinin itici gücü olan uyusturucu kültürü (hip kültür) dür. Cemiyetleri inkiraza götüren her türlü maddi ve manevi tahribatin temeldeki sebebidir. Bunlar.

Ayrica AIDS, frengi, verem, kanser, kangren ve benzeri bir çok ölümcül hastaligin yayilmasinda da en büyük fail uyusturucular ve bagimlilaridir.
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası